Panel Klienta
4 wskazówki, jak pokonać nudę na bieżni

4 wskazówki, jak pokonać nudę na bieżni

08.05.2021 | Trening

Pewnie nie raz nudziło cię ciągłe powtarzanie tych samych ćwiczeń, a co dopiero bieganie w miejscu i patrzenie przed siebie. Chyba nie ma na siłowni nudniejszego zajęcia niż bieganie po bieżni. My postanowiliśmy jednak stworzyć listę 4 wskazówek, które pomogą Wam zmienić podejście do biegania i sprawić, aby bieżnia była jedną z waszych ulubionych maszyn w całym fitness klubie.

  1. Zaopatrz się w dobrą playlistę, ciekawe podcasty lub audiobooki

Najważniejsze, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Gdy w domu brakuje ci czasu na ulubioną książkę, muzyki słuchasz tylko w radio w drodze do i z pracy to może powinieneś sprawić, aby bieżnia była połączeniem sportu i kultury. Nawet nie zauważysz, kiedy minie ci trening. A dobrych podcastów w sieci jest całe zatrzęsienie. Żeby tylko sił w nogach ci starczyło.

  1. Postaw na interwały i zmiany tempa

Pisaliśmy już o treningu HIIT, który znajdzie swoje zastosowanie również na bieżni. Wystarczy, że ustawicie program na krótkie interwały, w których na zmianę będziecie biec z najszybszą możliwą dla was prędkością przez 30-40 sekund, a następnie przez minutę maszerować. Dzięki temu nie tylko nie będziecie się nudzić, ale szybciej zrzucicie zbędną tkankę tłuszczową i poprawicie swoją kondycję. Może na wiosnę wystartujecie w maratonie?

  1. Traktuj bieżnię jako nagrodę

Najgorsze jest złe podejście do życia. I nie ma znaczenia czy jest to sala fitness, praca czy życie codzienne. Jeśli z góry założycie, że bieżnia to zło wrodzone to możecie być pewni, że trening zawsze będzie należał do męczarni. Jeśli zaś zmienicie nastawienie i potraktujecie bieg na bieżni jako nagrodę po wcześniejszym treningu siłowym to szybko zauważycie nie tylko efekty w postaci ładniejszej sylwetki, ale również wiele dodatkowych plusów. Na przykład, biegając po bieżni nie musisz stale patrzeć pod nogi. Nie przytrafi ci się tu żadna dziura, wystający korzeń czy kamień, który w zderzeniu z nogą może doprowadzić do kontuzji. Również pogoda nie będzie dla nas problemem. Czy mróz, czy deszcz, czy śnieg czy nawet upalny dzień- na bieżni, w klimatyzowanym pomieszczeniu zawsze będzie nam się biegać rewelacyjnie.

  1. Biegaj obok znajomego

W czasach pandemii realizacja tego punktu jest pewnie bardziej utrudniona, ale pamiętajcie, że nic nie trwa wiecznie. Pandemia też się kiedyś skończy, a wraz z nią wiele obostrzeń, na przykład tych dotyczących odległości jednego biegacza od drugiego. Bo gdy obok masz swojego znajomego i od czasu do czasu możesz z nim zamienić słowo to trening mija szybciej i przyjemniej. Dla osób lubiących rywalizację- możecie się ścigać w biegu pod górę albo w pokonaniu ustalonego z góry dystansu metodą interwałową.