Panel Klienta
3 rzeczy, od których warto zaczynać dzień

3 rzeczy, od których warto zaczynać dzień

09.12.2020 | Lifestyle

W życiu ważne są rytuały, szczególnie te zdrowe. A gdy zaczniesz od nich każdy swój dzień szybko zauważysz, że warto na nie poświęcić kilka minut.

Często zdarza ci się, że zaraz po przebudzeniu sięgasz po swój telefon i zaczynasz przeglądać wiadomości, maile, przewijać profile w mediach społecznościowych? Zamiast spokojnie wejść w stan „działaj” twój kortyzol już jest wystarczająco wysoki, zwiększa się twój niepokój, a twoje ciało zaczyna gromadzić tłuszcz. Chyba nie o to ci chodzi? Zanim zatem wystartujesz, poświęć 5 minut na praktykowanie naszych rytuałów, a twoje ciało i dusza będą ci za to wdzięczne.

Poranna szklanka zdrowia

Po godzinach snu twoje ciało budzi się odwodnione. Bardzo ważny jest rytuał picia wody. Przed pójściem spać przygotuj sobie szklankę wody, którą zaraz po przebudzeniu wypijesz. Jeśli chcesz pójść o krok dalej wypij na czczo szklankę ciepłej wody z cytryną. To wpłynie korzystnie na pracę jelit, a także na funkcjonowanie całego organizmu. Z kawą chwilę poczekaj, bo picie jej na pusty żołądek zaraz po otwarciu oczu grozi jeszcze większym odwodnieniem.

Rytuały duchowo-cielesne

Zanim wstaniesz i zaczniesz intensywnie żyć poświęć chwilę na spokojne i miarowe oddychanie. To cię zrelaksuje i przygotuje na dzień pełen wyzwań. A gdy już to zrobisz weź specjalną szczotkę i wyszczotkuj swoje ciało. Jest to jeden z najlepszych sposób domowego detoksu skóry. Wpływa to na polepszenie ruchu limfy, a to z kolei oczyszcza ciało z toksyn. Złuszczamy martwy naskórek. Dodatkowo walczymy też z cellulitem i zapobiegamy pojawianiu się rozstępów.

Wyraź wdzięczność

Naucz się wyrażać wdzięczność. Za to, że żyjesz. Za to, że jesteś zdrowy. Za to, że masz rodzinę. Za to, że masz co jeść. Za pracę. Za przyjaciół. Zacznij być wdzięczny za wszystko co cię otacza. Możesz zapisać swoje myśli na kartce lub w notatniku w telefonie tak, abyś w ciągu dnia, w chwilach, gdy będziesz czuł się przytłoczony czy zestresowany, mógł wrócić do tych wdzięcznych myśli.

 

Rozpocznij każdy swój dzień z radością, bo tylko wtedy reszta dnia też ma szanse być szczęśliwa. W końcu dużo zależy od naszego podejścia do życia, a te 3 rytuały na pewno ci w tym pomogą. Bo „gdy umysł jest spokojny i zajęty pozytywnymi myślami, ciału trudniej jest zachorować” (Autor cytatu: Dalajlama).