Panel Klienta
Czy można pozbyć się tłuszczu z brzucha? Mamy dla ciebie kilka rad!

Czy można pozbyć się tłuszczu z brzucha? Mamy dla ciebie kilka rad!

10.01.2021 | Trening

Brzuch to zmora wielu kobiet. Ćwiczymy, zdrowo się odżywiamy, a tłuszcz na brzuchu nie znika. A do tego kult szczupłej i pięknej sylwetki oraz idealnych mięśni brzucha nie pomaga. Co zrobić, aby w końcu pozbyć się tego niechcianego tłuszczu?

 

 • Trening cardio pozwoli ci spalić tłuszcz. A gdy go spalisz, łatwiej będzie budować masę mięśniową. Postaw na taniec, bieganie czy jazdę na rowerze.

 

 • Trening siłowy - zwiększa metabolizm, dzięki czemu nasz organizm jest bardziej wydajny i szybciej jesteśmy w stanie pozbyć się tłuszczu, nie tylko z brzucha.

 

 • Pilates jest odpowiedzialny za ujędrnianie całego ciała. Podczas tych zajęć wzmacniamy mięśnie stabilizujące oraz w bezpieczny sposób poprawiamy napięcie mięśniowe. Skutkiem ubocznym tych zajęć jest pięknie wyrzeźbiony brzuch.

 

 • Porzuć stres, który ma zły wpływ nie tylko na twoje życie, ale również na twoje ciało. Podczas stresujących sytuacji w naszym organizmie wytwarza się kortyzol, czyli hormon stresu. Jest on odpowiedzialny za magazynowanie tłuszczu. Polecamy jogę i medytacje, aby znaleźć w życiu balans pomiędzy zdrowym ciałem a zdrowym duchem.

 

 • Postaw na tłuszcz w posiłkach - zastanawiasz się po co jeść tłuszcz, skoro to właśnie przez tłuszcz nie lubisz swojego brzucha? Otóż tłuszcz ma dwa oblicza. Tłuszcz pochodzenia roślinnego jest przyjazny naszemu organizmowi. Postaw na awokado, orzechy czy nasiona.

 

 • Unikaj żywności przetworzonej, która bogata jest w tłuszcze trans, a także w proste węglowodany. Odstaw słodzone napoje gazowane, chipsy, frytki, a także białe pieczywo, biały ryż oraz biały makaron. To wszystko powoduje, że tłuszcz z brzucha nie znika.

 

 • Pij wodę!!! Będziemy powtarzać do znudzenia, że woda jest niezbędna do życia, do właściwego funkcjonowania naszego organizmu i do zachowania pełni zdrowia.

 

 • Badania hormonalne są bardzo ważne. Badaj się regularnie. A gdy zauważysz, że pomimo zdrowego odżywiania się i regularnych treningów nadal nie wyglądasz tak jakbyś chciała wyglądać- udaj się do endokrynologa. On na pewno temu zaradzi. Odkładanie się tłuszczu na brzuch może świadczyć o zaburzeniu równowagi hormonalnej związanej z wysokim poziomem insuliny, niskim hormonem wzrostu, niskim lub wysokim estrogenem, wysokim kortyzolem czy wysokim testosteronem.

 

 • Badania układu pokarmowego - jeśli nie hormony to może problem tkwi w niewłaściwej pracy układu pokarmowego. Może warto sprawdzić czy nie mamy żadnej alergii pokarmowej, na przykład na gluten czy nabiał. Może to prowadzić do częstych wzdęć, biegunek czy innych dolegliwości brzusznych.

 

 • Postaw na sen, bo dzięki niemu nasz metabolizm funkcjonuje prawidłowo, a my czujemy się wypoczęci, pełni energii i gotowi na trening.

 

 • Pokochaj swoje ciało! To nasza ostatnia rada. Dzięki regularnym ćwiczeniom, zbilansowanej diecie i wytrwałości już niebawem będziesz cieszyć się piękną sylwetką.