Panel Klienta
5 sposobów na to, aby trening był bezpieczny w tych niebezpiecznych czasach

5 sposobów na to, aby trening był bezpieczny w tych niebezpiecznych czasach

10.10.2020 | Trening

Okres pandemii to trudny czas dla nas wszystkich. Z powodu koronawirusa wzrosło znaczenie zdrowego i higienicznego zachowania na siłowni. Tyczy się to nie tylko pracowników klubów sportowych, ale przede wszystkim klientów siłowni. Dla wszystkich wspólne bezpieczeństwo powinno być takim samym priorytetem jak szczupła i wysportowana sylwetka.

Dlatego, aby dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo powinniśmy przestrzegać tych 5 zasad:

  • Odpuść sobie siłownię, gdy źle się czujesz

Gorączka, kaszel czy ogólne złe samopoczucie to symptomy, przez które powinieneś odpuść trening i zostać w domu. Zrób to dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, a gdy poczujesz się lepiej- nadrobisz wszystko!

  • Zachowaj dystans!

Od pierwszych chwil, gdy świat dowiedział się o koronawirusie zalecenia były jednoznaczne- przede wszystkim dystans. Jest to jeden ze sposobów, dzięki którym możemy czuć się bezpiecznie na siłowni. Trening to czas, w którym więcej się pocimy i ciężej oddychamy, dlatego tak ważne jest zachowanie dystansu podczas ćwiczeń.

  • Postaw na słowa i gesty

To czas bezkontaktowego witania się i okazywania sobie wsparcia podczas treningu.

  • Stosuj się do zasad na siłowni

Część maszyn może być nieczynnych, a zajęcia grupowe odwołane. Takie mamy aktualnie czasy, że trzeba się temu podporządkować. A przede wszystkim zastosować się do nowych zasad, które Twoja siłownia wprowadziła na czas pandemii. Pamiętaj, że personel ciężko pracuje, aby zagwarantować swoim klientom bezpieczne warunki do ćwiczeń. Dlatego postępuj zgodnie z ich wskazówkami.

  • Pamiętaj o wyczyszczeniu sprzętu, z którego korzystałeś

Tu nikogo nie trzeba przekonywać, że ta zasad powinna obowiązywać bez względu na to czy panuje pandemia czy też nie. Fajnie jest skorzystać ze sprzętu ze świadomością, że nasz poprzednik zadbał o to, aby maszyna była czysta i gotowa do użycia. Warto też wyrzucać śmieci w oznaczonych do tego miejscach, czy odkładać sprzęt na miejsce, z którego został wzięty. To ułatwi pracę wszystkim.

 

I pamiętaj, żeby być wyrozumiałym i cierpliwym. Wiele siłowni wprowadziło pewne ograniczenia czy też nowe godziny funkcjonowania, aby lepiej móc się przygotować na przyjęcie klientów i zapewnienie im bezpieczeństwa podczas treningów. Ta sytuacja dotyczy nas wszystkich i z pewnością nie jest stała. Kiedyś to się skończy, a do tego czasu zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo!