Najczęściej popełniane błędy podczas odchudzania

Najczęściej popełniane błędy podczas odchudzania

Święta i Sylwester coraz bliżej, a w odbiciu lustrzanym nic się nie zmienia? Do tego nasze założenia i cele zaczynają przypominać historie, w których Harry Potter lecący w TV jest najbardziej realną częścią naszych aktualnych zamiarów...

Dzisiaj postaram się przybliżyć Wam jakie błędy najczęściej są popełniane podczas redukcji tkanki tłuszczowej.

1. Okresowe diety

Okresowe „diety"- zmiana nawyków żywieniowych na pewien okres w celu osiągnięcia założonego wyniku.

To już od samego początku zły punkt widzenia. Traktowanie diety jako okresowego epizodu w naszym życiu nie zmieni naszych nawyków i nie utrwali wypracowanych efektów. Dieta to nasz styl żywienia, jeżeli wprowadzamy zmiany to raczej na całe życie- świadome żywienie na co dzień.

2. „Poświęcenia"

Dieta powinna być dopasowana do naszych preferencji, nie kierujemy się modą czy opinią sąsiadki.

Jeżeli kochamy węglowodany, to dlaczego mamy męczyć się np. na keto? Nie jesteśmy męczennikami i w żadnym wypadku nie powinniśmy cierpieć... Przecież jedzenie to jedno z najtęższych przyjemności w naszym życiu i nasz system żywienia powinien przynosić nam przyjemność.

3. 100% albo nic...

Następna „genialna" porada... Życie to balans. Jest miejsce na czyste jedzenie, ale powinna znaleźć się przestrzeń na mniej pożywne, lecz przynoszące przyjemność elementy naszego żywienia. Konsekwencja jest dużo lepsza niż perfekcjonizm, a pojedyncze wpadki nie mogą wzbudzać poczucia winy.

4. Powielanie Mitów

Wiara w fakt, że w momencie, kiedy żywimy się zdrowo sprawi, że schudniemy. Nic bardziej mylnego... Za nasze efekty przede wszystkim odpowiedzialny jest bilans kaloryczny, to on decyduje czy chudniemy, czy nie. Oczywiście zalecam zdrowo się odżywiać (oczywiście utrzymując balans), jakość jedzenia bardzo wpływa na nasze zdrowie.

5. Sugerowanie się wagą

Zmiany na wadze nie muszą być oznaką progresu, nieraz fajna rekompozycja sylwetki może zmienić niewiele na liczbach, ale za to wizualne efekty będą widoczne zadowalające. Niejednokrotnie miałem przypadki, kiedy waga szła w górę, a sylwetka była coraz lepsza.

6. Emocje

Mój ulubiony temat.

Emocje mogą bardzo namieszać w naszej drodze do chwały. To, że bardzo chcemy i ciągle o tym myślimy, nie przyspieszy procesu. Spokój, realne cele i wiara to najlepsi przyjaciele, którzy nam pomogą. Mocne napięcie, stres i presja nam nie pomogą.

Więcej o emocja już wkrótce - koniecznie śledź naszego bloga.

 

Pozdrawiam,

Wojciech Wasilewski

Wojciech Wasilewski
Wojciech Wasilewski Master Trener / Lifestyle Coach